Hakkımızda

#

İhaleden Nedir?

Temel anlamda borcunu ödeyemeyen kişilerin mallarının, kanunun düzenlediği çerçevede satışının gerçekleştirilmesi sağlıyoruz.

İhalenin devlet eliyle yapılması ,halka açık olması ve ihaleye iştirak eden kişilerin hiçbir şekilde müdahale ile karşılaşmaması satışlar gerçekleştirilmektedir.
Gelişen teknoloji ve değişen İcra İflas Kanunu ile icra ihaleleri toplumsal hayata uygun hale getirilmiş ve herkesin iştirakini sağlayacak biçimde düzenlenmiştir. Eskiden daha üstü kapalı olarak yapılan genellikle belli kişi veya gruplar tarafından takibi sağlanan,sadece yerel gazetelerde ilanı yayınlanan icra ihalelerinin yerini günümüzde tüm vatandaşların katılımının gerçekleştirildiği ve internet ortamında takip edilebilen bir hale getirilmiştir.Bu doğrultuda icra ihalelerine katılım sayısı her geçen gün artmaktadır.
İcra iflas Kanunun değişen maddeleri uyarınca icra ihalelerine katılmak oldukça kolaylaşmıştır. Buna göre fiziki olarak ihale alanına gelerek sadece kimlik veya imza sirkülerinizle katılım sağlayabildiğiniz gibi icra ihalelerine esatis.uyap.gov.tr adresinden de ulaşarak gerekli bilgilere sahip olabilirsiniz. İnternet üzerinden satışlara iştirak etmek isteyen vatandaşlar, e –imza ile almış olduğu şifre ve Vakıfbanktan açmış olduğu hesap aracılığı ile teminat ödeyerek satışlara iştirak edebilmektedir.
Birçok kişinin kafasında icra ihalelerinin caiz olup olmadığı, ağlayanın malının gülene yaramayacağına ilişkin sorular geçmektedir. Konu hakkında İslam alimleri borçluların mallarına haciz yoluyla satılmasının caiz olduğu yönünde birleşmektedir.Borcunu ödemeyen borçlu alacaklıyı alacağından mahrum bırakmaktadır.Alacağından mahrum kalan alacaklının bir şekilde maduriyetinin giderilmesi ve borçlunun bu anlamda yaptırıma tabi tutulması gerekmektedir.
Netice itibariyle bir icra satışında alacaklının mağduriyeti ortadan kalkacak, borçlu borcundan kurtulabilecek ve siz o malı satın alarak bu sorunun çözümüne vesile olacaksınız. Burada önemli olan vicdanen hacizli malı alırken borçlunun da menfaatini düşünerek onu borçtan en fazla biçimde kurtarmanın sağlanmasıdır.
Biz, www.ihaleden.com ailesi olarak ihale katılımcılarından hiçbir ücret talep etmeden Türkiye’nin neresinde olursa olsun ihalelere ait bilgi ve resimleri sitemizde paylaşmaktayız. Bu doğrultudaki misyonumuz ihalesi yapılan araçlara en yüksek katılımı sağlayarak herkesin adil biçimde ihalelere iştirakini sağlamaya yardımcı olmaktır.
Sitemiz aracılığıyla gönül rahatlığıyla ihalelere katılıp huzurla araç satın alabilirsiniz.
Hayırlı uğurlu olması dileğimizle.

Araç Yelpazesi

Yüzlerce araç ile sizlere en iyi şekilde hizmet vermek için gece gündüz çalı...

En İyi Fiyat

Sizlere alacağınız araç ile ilgili en iyi fiyat teklifini sunuyoruz

Anlık İletisim

İhale hakkında detaylı bilgi almak için size özel müşteri temsilcimizle hemen iletişime geçebilirsiniz